Гурт ВВ

Легендарний гурт «Воплі Відоплясова» – це фантастична музика і драв Олега Скрипки, філігранний гітарний саунд Євгена Рогачевського, шалені барабани Сергія Сахна, віртуозні рифи бас-гітари Олексія Мельченка.

Під ритми й мелодії ВВ зростало не одне покоління!

Цьогоріч ВВ відсвяткували 30-й день народження. За цей час гурт став національним надбанням українців!

А починалося все 30 років тому. Із  однокласниками з мурманської школи Олег Скрипка створив перший гурт «Imposters», граючи рок вже із 8 класу. Перші авторські пісні він написав тоді ж англійською.

У 80-х роках панувала радянська естрада, тож Олегу хотілося чогось іншого, відмінного, якісного, фірмового. Він пригадує, як на випускному його гурт грав у школі увесь вечір.

Згодом музикант переїхав до Києва, де шість років навчався у КПІ.  Зібрав на факультеті колектив, але далі репетицій справа тоді не пішла. Вже по закінченні перетнувся із басистом – Сашком Піпою, якого знав з інститутських часів. Піпа познайомив Скрипку з гітаристом Юрієм Здоренком. У 1986-му молоді музиканти зібралися утрьох і склали репертуар. Це було за місяць після трагічних подій у Чорнобилі. На вулицю не можна було виходити. Тож хлопці сиділи і писали-писали-писали пісні. Перший магнітоальбом записали на кухні у Здоренка. Тоді з’явилася назва ВВ. А вже восени 1987-го відбувся перший виступ ВВ. Це сталося на культовому кінофестивалі «Молодість».  У холі Будинку кіно на сцені у перерві між фільмами ВВ зіграли свій перший історичний концерт!

Раніше було так, – пригадує Олег Скрипка, – ти пишеш касету, передаєш її другові, а за тиждень чуєш, як твоя музика лунає із вікон. Тож коли ВВ грали перший концерт, вони вже були відомі.

Другий концерт був на фестивалі «Перший Київський рок-парад» у листопаді 1987-го. Гурти з усієї України там грали рок-н-ролл. ВВ зіграли і несподівано для багатьох посіли перше місце.

Відразу знайшовся продюсер Володимир Іванов, який почав просувати гурт. ВВ поїхали із концертними виступами по містах СРСР.  Незабаром ВВ запросили і за кордон. 1988-го у Польщі відбувся перший закордонний концерт, а 1990-го ВВ вже гастролювали у Франції. У 1991-92 рр музиканти переїхали до Франції.

Скрипка із самого початку співав українською. Але з часом в гурті змінилися музиканти, прийшли французи. І гурт став франко-українським. Але попередній репертуар у стилі українського фолк-панку зберегли.

На той час, – пригадує Олег Скрипка у Франції існувала потужна державна підтримка – програма «Червона Хвиля». Це був період потепління відносин із Радянським Союзом. І ВВ одразу потрапили на передову французького шоу-бізнесу. Гурт брав участь у кращих фестивалях, виступав на великих сценах, хлопці з’являлися в пресі, зокрема, у «Le Monde».

Після розвалу Радянського Союзу ситуація змінилася, стало складніше організовувати концерти у Франції. А в Україні, навпаки, стало більше рідної музики на радіо і телебаченні.  І ВВ записали альбом у Парижі, відзняли кліп «Весна» і 1997-го відбулося тріумфальне повернення на Батьківщину.

 

«Ми починали з етно-року, потім джаз-рок, зараз електро-етно стиль – це пошук ідеальної музичної форми», – говорить Олег Скрипка. «Якщо ти не змінюєшся, не розвиваєшся – то деградуєш. Потреба кожного артиста –  оновлюватися, змінюватися, рости професійно. Навіть відомі пісні, котрі ми граємо багато років, кожен раз треба виконувати по-новому, шукати інші варіанти подачі пісні, аби вона звучала яскраво. Вважаю, з самого початку наш стиль був вірний, але треба рухатися вперед, змінюватися.  Це так само, як вода тече, а вогонь – горить», – говорить Скрипка.

За 30 років Олег Скрипка разом зі своїм гуртом записали 20 альбомів, провели більше 5 тисяч концертів, заспівали понад 200 пісень, об’їхали з гастролями близько 100 країн, загальна аудиторія гурту сягнула 3 млн слухачів.

Три десятки років «ВВ» – це 30 відтінків рок-н-ролу, під які зростали Україна й українці. Це – андеграунд радянського «Політ-року», романтика студентських гуртожитків, французький драйв та тріумфальне повернення «ВВ» в Україну.

З музикою ВВ ми поринаємо емоціями в шкільні та студентські роки, в атмосферу «квартирників», неформальних вечірок та клубних концертів. Пісні ВВ – такі як «Танці»,  «Весна», «День Народження», «Полонина» вже  більше ніж чверть сторіччя лунають в різних країнах та запалюють серця мільйонів шанувальників у всьому світі!

 

 

Склад гурту:

Олег Скрипка: вокал, баян, труба, гітара
Євген Рогачевський: гітара, підспівки
Сергій Сахно: барабани, підспівки
Олексій Мельченко: бас

Vector Smart Object

З питань організації концертних заходів звертайтеся:

Антон Фокін – Mobile: +38 (067) 656 49 47

E-mail: booking@krainamriy.com