JAZZ CABARET Zabava

oskrypka_jazz

ДЖАЗ-КАБАРЕ

 

Джаз-кабаре Олега Скрипки – це мистецьке шоу на перетині ретро-джазу, української лірики, французького шансону та рок-н-ролу.

Проект народився, коли Олег та його друзі-музиканти захопились відновленням та реставрацією записів українського джазу початку ХХ сторіччя. Як результат – у світ вийшов сольний альбом співака «Жоржина» на основі творів Богдана Весоловського, композитора, який жив у Львові у 30-40х роках ХХ сторіччя.

Музика своєрідного «легкого жанру», під яку тоді танцювала молодь, була ніжною, сентиментальною  водночас із живим гумором. Унікальні раритетні музичні матеріали Олегові передала канадська діаспора. Адже саме у Канаду Весоловський емігрував через політичні переслідування. Тоді чарівна музика композитора була дуже популярна. Він був активним учасником джаз-капели Яблонського, яка грала на всіх вечорницях Львова та інших міст.

Олег Скрипка здійснив реставрацію та оцифровку записів, оскільки  передані йму матеріали багато років не звучали для широкої публіки. Відтворені заново аранжування та авторське виконання цих пісень Олегом Скрипкою занурюють слухача в атмосферу українського міста початку століття, збуджують солодку ностальгію за романтичним минулим.

«Стиль ретро, у якому виконаний цей альбом, є прекрасною пам’яткою високого стилю. Джаз, танго, фокстрот, свінг – зазвичай вважаються європейськими та заокеанськими жанрами. Натомість я цим проектом засвідчую багату, неповторну та якісну музичну історію України» – розповідає Олег Скрипка.

Під час роботи над альбомом із легкої руки Олега Скрипки народився новий музичний колектив – джаз-бенд «Забава». Це сповнений шаленого драйву оркестр солістів-віртуозів, своєрідний український «all star band» із кращих вітчизняних джазових та рок-музикантів.

У репертуарі «Джаз-кабаре Олега Скрипки» – пісні Богдана Весоловського, «вічнозелені» світові та українські шлягери («Fever», «Tombe La Neige», «Hotel California», «Черемшина»), а також найвідоміші хіти ВВ («Весна», «Танці», «День Народження») в оригінальних джазових обробках.

Найбільш гучним та успішним проектом в стилі джаз-кабаре стали “Великі французькі вечорниці”. Французький шансон, який став їх музичною основою, – це нагода доторкнутися до елегантної та витонченої мрії. Ця мрія – висока французька культура, що збагатила світ творчістю Ренуара, Едіт Піаф, Патріції Каас…

Цей мистецький проект відкриває публіці шарм музичної історії Франції, об’єднує тих, чиї серця завмирають від думки про батьківщину вишуканої моди, кабаре та шампанського…

На концертах у стилі джаз-кабаре Олег Скрипка виконує франкомовні хіти у несподіваних інтерпретаціях. Феміністичний марш «Rien De Rien», «Tombe la neige», «Padam, Padam» та багато інших. Спеціальні аранжування цих композицій занурюють слухачів в атмосферу паризького мистецького кварталу. Дозволяють відчути подих Монмартру, побачити вогняні спалахи течії вечірньої Сени, відчути колорит вуличних музик із Єлісейських полів.

«Сторіччя тому кабаре було аналогом нинішніх модних клубів. Їх музична складова гармонійно поєднувала традиційний джаз, міський романс та оперету. Пізніше у рамках жанру сформовалася естетика бродвейських мюзиклів, різноманітних еротичних шоу та навіть рок-н-ролу, адже саме з кабаре пішла традиція «танців на столах», – розповідає Олег Скрипка. – Ось чому сьогодні, у часи шаленої еклектики, мені здалось надзвичайно цікавим спробувати відродити цей жанр у сучасних музичних формах. Ми започаткували в Україні світову традицію вечорів джаз-кабаре, де панує атмосфера відкритості, елегантності та шику. Цей культурний оазис зможе вгамувати естетичну спрагу шанувальників душевної пісні, всіх тих, хто має бездоганний смак і почуття стилю».

Супровід сайту - веб-студія WEB1